Vyrobte si vílí hůlku a vyčarujte dětem kouzelné prázdniny

Při každé návštěvě nebo oslavě narozenin za mnou vždycky naše Amálka s kamarádkami dřív nebo později přiběhla se slovy: „Mamko, budeme něco vyrábět!?“

A tak jsem na to časem začala být dopředu připravená.

S holkami jsme tak vyráběly plstěné víly, masky, korunky, náramky, lucerničky nebo kouzelné hůlky, a právě na ně jsem myslela, když jsem vymýšlela úkoly do Labutí stezky.

Nejnovější hry o princezně Odetě, kterou čaroděj Rudovous proměnil v labuť, a pro její záchranu je třeba vydat se na dobrodružnou výpravu do Země kouzel.

Na cestě malé zachránkyně čeká spousta vyrábění, třeba korunek, škrabošek, zdobení baletních střevíčků, skládání kousků rozbitého zrcadla nebo nacvičování labutího tance.

Ale i pokud se na Labutí stezku nechystáte, věřím, že taková kouzelná hůlka bude děti bavit jak při jednoduchém tvoření, tak při následném hraní na víly nebo čarodějky.

Na následujících řádcích proto najdete jak návod se šablonou k vytištění, tak i pár kouzel z Učebnice vílího čarování. 🙂

TIP

Krásnou hůlku vyrobíte také s pomocí tzv. pěnovky, pěnové gumy, která se prodává i v třpytivé a samolepící variantě. Kreativní sadu k výrobě takové hůlky si můžete pořídit TADY.

Ztracená kouzla z Učebnice vílího čarování

Hůlky už máte, ale co s nimi dál?

Věřím, že děti mají dostatečně bujnou fantazii, aby si poradily, ale chete-li je trochu podpořit, můžete je nalákat k pátrání po kouzlech z Učebnice vílího čarování.

Vílí kouzla stáhnete TADY.

Pár listů z učebnice se totiž ztratilo a neměli by je najít náhodní kolemjdoucí. 🙂

Listy s kouzly a omalovánkami můžete poschovávat například doma nebo na zahradě a vyzvat děti, aby je našly a založily si vlastní knihu vílích kouzel…

Věřím, že s hůlkou i kouzly vymyslíte spoustu vlastních aktivit a přeji vám čarovně krásné léto!

Pomůžu vám rozehrát společné chvíle s dětmi! :-) Jsem nevyléčitelná optimistka, maminka tří dětí a autorka příběhů pro děti i dospělé. S radostí pro vás tvořím úkolové hry, stopovačky a cesty za pokladem, kterým souhrnně říkám Bojovky s příběhem , a které vám mohou do života přinést kapku dobrodružství... :-) Více o mně si můžete přečíst zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.