Můj návrat do školy a vaše Obrázková cesta kolem světa ke stažení

Na konci prázdnin došlo k tomu, že jsem úplně překopala svoje podzimní plány a musím přiznat, že jsem z toho byla nejdřív docela rozhozená, ale pak jsem usoudila, že to zajisté bude další skvělá zkušenost pro mě a možná i zdroj inspirace pro vás. 🙂

A o čem že to mluvím?

O svém neplánovaném učitelském záskoku…

Ale vezměme to stručně od začátku

Prázdniny jsem strávila opravdu intenzivně s našimi dětmi a po náročném roce doma jsme si nesmírně užívali možnost toulat se všude možně a prostě jen tak být.

Dokonce ani k dokončení letní Bojovky z Dávnozemě jsme se s ilustrátorkou Káťou Pappovou nedostali.

Ale nevadí, říkala jsem si. O prázdninách se s dětmi vyřádím, pak si na začátku září dám krátkou pauzu, abychom pohodově zahájili nový školní rok, naberu dech a vrhnu se do práce.

V hlavě mám frontu nápadů, které se předhánějí o to, který přijde na řadu jako první, rozepsaná knížka na mě pomrkává ze své složky v počítači a ač se to nezdá, přípravy vánoční bojovky je potřeba zahájit co nejdřív.

Zkrátka mám toho před sebou spoustu…

Jenže pak přišel telefonát ze školy a všechno bylo jinak

Místo last minute dovolené u moře, po které jsem tajně toužila, jsem naskočila na last minut přípravný týden do školy (po němž jsem upřímně netoužila vůbec) a začala se chystat na dočasný záskok za třídní u našich prvňáčků a druháčků.

Přiznám se, úplně se mi do toho nechtělo, protože, jak vidno, plány jsem měla jiné, ale naše škola, kterou jsme před lety spolu s dalšími rodiči založili, a kde jsem na začátku dva roky učila, je prostě stále moje srdcová záležitost…

A tak jsem se zase ocitla ve třídě před tabulí.

S úžasnou asistentkou, 9 druháčky, včetně našeho nejmladšího Vilíka, 6 novými prvňáčky a nutností vymyslet, co s nimi. 🙂

Naštěstí bylo na tento rok vybrané téma Cesta kolem světa

Což je přesně téma, kterým jsme s prvními prvňáčky, z nichž jsou letos už šesťáci a pro změnu je mezi nimi náš nejstarší Maty, začínali.

Měla jsem tudíž na co navázat u sebe ve třídě, a nakonec jsem i pro celou školu nachystala jednoduché pasy, do nichž budou školáci v průběhu roku na jednotlivých kontinentech sbírat obrázky, lodní lístky a taky loď, na níž jsme se společně nalodili.

A tady konečně přichází na řadu slíbená inspirace pro vás

Když už jsem připravila pasy a vymyslela k nim pár dalších aktivit, říkala jsem si, že si je nebudu syslit jen pro sebe a nabídnu je i vám.

Do školy, na doma, na hrání, na učení…

Zkrátka jak je komu libo.

Kompletní soubor si můžete stáhnout přímo tady:

A co v něm všechno najdete?

  • Šablony k výrobě cestovních pasů ve dvou velikostech (A5 a A6)
  • Typické obrázky z jednotlivých kontinentů k nalepení
  • Šablonu k výrobě karet s kontinenty
  • Mapu kontinentů odpovídající barvám Montessori pomůcek (s obrázky i bez)
  • Lodní lístky
  • Obrázky lodi

A co s ním můžete dělat?

Naprosto cokoli, co vás napadne.

U nás jsme školní rok zahájili hledáním lodních lístků, sešíváním pasů a společným symbolickým naloděním, při kterém si děti nakreslily každý svého panáčka a nalepily si ho na loď. Nakonec jsme společně vypluli a sama jsem zvědavá, co všechno nás cestou čeká…

Vy ale pro Obrázkovou cestu kolem světa třeba najdete úplně jiné využití.

Uděláte z ní dětem hru, třeba dokonce bojovku, použijete ji v domácí škole, připravíte dětem cestovatelskou narozeninovou oslavu, při které nedostanou dort a dárky, dokud neobeplují celý svět… 🙂

Možností je zkrátka spousta a já se budu těšit, že se se mnou o vlastní nápady třeba podělíte.

V tuhle chvíli mi ale nezbývá než se ještě na nějaký čas vrátit ke školním přípravám a vám přeji šťastnou (obrázkovou) cestu!

Pomůžu vám rozehrát společné chvíle s dětmi! :-) Jsem nevyléčitelná optimistka, maminka tří dětí a autorka příběhů pro děti i dospělé. S radostí pro vás tvořím úkolové hry, stopovačky a cesty za pokladem, kterým souhrnně říkám Bojovky s příběhem , a které vám mohou do života přinést kapku dobrodružství... :-) Více o mně si můžete přečíst zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.