Luštící výzva a Dobré zprávy…Přidáte se?

Hravá luštící výzva s pátráním po skřítcích a dva díly „pořadu“ Dobré zprávy, do kterého se stejně jako loni o Velikonocích můžete zapojit i vy!

Od pondělí 8.2. do pátku 12.2 2021. (Videa i luštěnky však zůstanou přístupné a využitelné i po skončení výzvy.)

Zdarma, bez nutnosti registrace, zkrátka jen tak, dětem (a možná i dospělým) pro radost.

(Grafická úprava Kateřina Pappová)

Proč?

Znám děti, které teď bývají často samy doma, s kamarády se můžou vídat jen sporadicky a s některými jen online, kroužky a sportovní aktivity jim byly zrušeny a jim je z toho všeho často těžko a smutno.

A znám taky jejich rodiče, kteří dělají, co můžou, jsou v jednom kole mezi prací, pomocí dětem s učením, vařením, snahou nenechat děti propadat chmurám a vynahradit jim, co nejvíc z toho, o co přišly, a kteří často melou z posledního.

Možná se v tom samy poznáváte a já před vámi všemi smekám.

V tomhle směru vnímám, že máme, naše děti i já, velké štěstí, protože mám možnost být s nimi doma a práci si přizpůsobit, kdykoli můžeme vyběhnout na zahradu nebo vyrazit za dům do lesa a do polí, naši blízcí jsou zdraví a snad i díky tomu všemu mám pocit, že na naše děti celá situace tak citelně nedoléhá.

Proto jsem přemýšlela nad tím, jak bych mohla pomoct rodičům a dětem, kteří teď místo relativní pohody, kterou zažíváme my, prožívají jedny z nejnáročnějších chvil v životě.

Snažím se pomáhat finančně (například skrz Klub svobodných matek), snažím se pomáhat kamarádkám a ráda bych udělala něco malého i pro VÁS.

Právě proto vznikla luštící výzva a mým přáním je, aby vám udělala radost, zaujala a pobavila vaše děti a třeba přinesla i inspiraci pro další hrátky, luštění a aktivity.

Jak to bude probíhat?

Celá luštící výzva bude probíhat na této stránce:

Dobré zprávy a přemnožení domácích skřítků

Kde se v pondělí 8. 2. objeví první video a luštěnka. Každý den až do pátku budu přidávat jeden úkol a na závěr opět video, do kterého se můžete s dětmi zapojit i vy.

Tématem výzvy je přemnožení domácích skřítků (možná je znáte z bojovky, která je zdarma ke stažení, a kterou ilustrovala báječná Kateřina Pappová), a využívat budu luštěnky z Domácí bojovky.

Vše je připraveno tak, abyste nemuseli řešit nic navíc, pokud vysloveně nechcete. Postačí zkrátka každý den sledovat stránku, kde budou všechny instrukce.

Pokud ovšem máte čas, prostor a chuť celou výzvu ještě o level posunout, bojovku se skřítky si můžete dopředu stáhnout, skřítky vytisknout a každý den je schovat i u vás doma na místo, které děti v luštěnce odhalí.

Případně, pokud máte i Domácí bojovku, můžete přidat ještě další luštěnky a hledání skřítků dětem trochu ztížit.

Na Domácí bojovku vám až do neděle 14.2. nabízím slevu 50%, stačí při objednávce zadat slevový kód SKRITEK.

Místa, která budou v luštěnkách postupně vycházet, a kam případně můžete skřítky schovávat, jsou následující.

Pondělí – trouba

Úterý – vchodové dveře

Středa – záchod

Čtvrtek – knihovna

V pátek pak bude místo luštěnky taková malá výtvarná výzva.

Pro jak staré děti luštění je?

Luštěnky budou různé úrovně, něco pro nejmenší, cca od 4 let, něco spíš pro školáky.

Půjde o křížovku, určování prvních písmen názvu obrázku, počítání a skládání slova z písmenek.

Věřím, že mladší děti zaujme úvodní video, závěrečná výtvarná inspirace a s luštěním můžou pomoci rodiče.

Školní děti pak jistě zvládnou fungovat celou dobu úplně samostatně… 

Přidáte se?

Pokud se chcete zapojit, postačí sledovat stránku: https://barborabecvarova.cz/dobre-zpravy-022021

A řídit se instrukcemi, které se budou každý den aktualizovat. Stránka zůstane přístupná i po skončení výzvy a můžete se k ní kdykoli vrátit.

Máte-li obavy, aby vám začátek výzvy neutekl, můžete mi nechat svůj e-mail ve formuláři na stránce s výzvou a já vám dám vědět, jakmile výzva začne!

Pro rekapitulaci ještě připomínám možnost stáhnout si zdarma Bojovku s příběhem o domácích skřítcích.

Případně pořídit i Domácí bojovku (velký soubor luštěnek k opakovanému použití, spolu se třemi legendami) s 50% slevou, která platí do neděle 14. února při zadání slevového kódu SKRITEK.

Pevně doufám, že vám a vašim dětem luštící výzva udělá radost a příští týden se budu těšit na společnou cestu za odskřítkováváním jedné speciální čarodějnické domácnosti…

Pomůžu vám rozehrát společné chvíle s dětmi! :-) Jsem nevyléčitelná optimistka, maminka tří dětí a autorka příběhů pro děti i dospělé. S radostí pro vás tvořím úkolové hry, stopovačky a cesty za pokladem, kterým souhrnně říkám Bojovky s příběhem , a které vám mohou do života přinést kapku dobrodružství... :-) Více o mně si můžete přečíst zde.
Komentáře
 1. Jana napsal:

  Dobrý den,

  moc děkuji za takový počin, je to od Vás moc hezké a určitě to spoustu dětí i rodičů potěší. Jen bych se chtěla zeptat, pro jak staré děti bude luštění vhodné. s pozdravem
  Jana

  • Barbora Bečvářová napsal:

   Luštěnky budou různé úrovně, něco pro nejmenší, cca od 4 let, něco spíš pro školáky. Půjde o křížovku, určování prvních písmen názvu obrázku, počítání a skládání slova z písmenek. Myslím, že i mladší děti může výzva zaujmout a s luštěním jim můžou rodiče pomoci. Školní děti pak jistě zvládnou fungovat úplně samostatně… 🙂

 2. Lucie Luxová napsal:

  Jste úžasná, právě jsme si s kolegyněmi ve škole říkaly, že jsou děti demotivivané, že by to chtělo nějakou vzpruhu. A je to tady. Rády bychom použily vaše úkoly online. Bude možné si úkoly i vytisknout dopředu , popřípadě sdílet obrázek s úkolem přes obrazovku? Děkuji za odpověď.

  • Barbora Bečvářová napsal:

   Úkoly se budu snažit nahrávat v noci, aby hned ráno byly k dispozici, takže vždycky ráno buď můžete poslat k vytištění a nebo sdílet obrazovku. 🙂
   Snad dětem hra udělá radost… 🙂

 3. Pavlina napsal:

  Dobry den,
  domaci bojovku se skritky jsme uz odehrali (diky!), dokonce relativne nedavno. „Nasi“ domaci skritci uz jsou tedy v rezervaci. Nebude to pro ucast v lustici vyzve na zavadu?

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.