Jak proměnit jarní procházku v dobrodružství? + Ministezka ke stažení

„Děti, jdeme na procházku!“

„Kam?“ ozve se z pokojíčku podezíravě.

„Třeba do lesa…“ zasní se matka natěšená na trochu klidu a probouzející se jarní přírodu, kterou bude moci obdivovat, zatímco děti způsobně půjdou vedle ní nadšeně vykřikujíc, jak je tu hezky, a jak jsou rády, že na procházku vyrazily…

„Nám se nikam nechce!“ zchladí mateřské nadšení sborová odpověď z pokojíčku a matka má po náladě.

Že to neznáte? Nikdy se vám to nestalo? Vážně ani jednou?

Tak tedy gratuluju, v tom případě žádná lákadla pro děti nepotřebujete a můžete se směle vydat na tu kochací procházku. 🙂

Pokud se v tom ovšem alespoň trochu poznáváte, zkuste dětem namísto přemlouvání nabídnout malé dobrodružství, díky kterému budou stepovat oblečené před domem dřív, než si zavážete tkaničky.

V tomto článku pro vás mám jarně tematickou ministezku ke stažení, díky níž se navíc mladší děti mohou něco nového naučit a zároveň se trochu rozhýbat.

V druhé části vám pak dám tip na několik bojovek, které zaujmou i starší děti, a s nimiž snadno vykouzlíte stopovačku, v níž nebude o dobrodružství nouze.

Kdo se probouzí ze zimního spánku?

Když doma s dětmi přišla řeč na hibernaci, nebo-li pravý zimní spánek, napadlo mě, že by to mohlo být zajímavé téma, které by se hodilo zpracovat jako jarní aktivitu pro menší děti.

Jak můžete materiály využít?

Naprosto jakkoli vám dává smysl, ale pro lepší představu přidávám několik tipů 🙂

Stezka

Primárně je soubor myšlený jako ministezka, kterou rozvěsíte např. v lese a můžete ji s dětmi využít jako zpestření právě té výše zmiňované procházky. Trasu lze označit šipkami nebo fáborky.

Ve školce, škole

Máte ve školce nebo s prvňáčky téma jaro?

Výborně! V tom případě můžete do svých připravených aktivit stezku taky zakomponovat. A to jak venku, na zahradě, tak i ve třídě, kde ji zvládnete za jedno dopoledne nebo s ní tematicky zastřešíte celý týden.

V takovém případě můžete přečíst úvodní list první den na společném kroužku a každý den poté představit jedno ze zvířat a doplnit dalšími aktivitami. (Tvoření, básničky, hry…)

Oslava

Máte doma jarního oslavence, který je navíc milovníkem zvířat?

Připravte mu bojovku, při níž musí najít všechna zvířátka, po zimě se s nimi protáhnout, a nakonec získat odměnu v podobě dortu a dárků.

Stezku si jednoduše stáhnete tady:

Jarní bojovky pro starší děti

Dračí bojovka

Na začátek nemůžu jinak než vyzdvihnout přednosti své první bojovky, kterou jsem před 4 lety nabídla i vám, a tou je Dračí bojovka. 😀

Právě tu jsem totiž oprášila o víkendu pro naše děti a bylo z toho moc příjemné odpoledne v lese, které si užily jak děti, tak já.

Dračí bojovka vezme děti na dobrodružnou výpravu do pohádkového království, které ohrožuje drak, jehož jméno je třeba vyluštit. Kromě toho je potřeba nalézt zaklínadlo a draka znovu uspat…

Hra je vhodná cca od 5 let.

Bojovka o hradním strašidle

Volně ke stažení je pak příběh o rytíři Barnabášovi, který se stane hradním strašidlem.

Tahle hra s mapou k rozstříhání a hledáním rytířem střeženého pokladu je k jarním procházkám taky ideální.

A pokud se chystáte na výlet k nějaké té zřícenině, určitě vezměte Barnabáše s sebou!

Další bojovky a stezky pak najdete v přehledu ZDE a já vám přeji pohodové jarní procházky s dětmi!

Pomůžu vám rozehrát společné chvíle s dětmi! :-) Jsem nevyléčitelná optimistka, maminka tří dětí a autorka příběhů pro děti i dospělé. S radostí pro vás tvořím úkolové hry, stopovačky a cesty za pokladem, kterým souhrnně říkám Bojovky s příběhem , a které vám mohou do života přinést kapku dobrodružství... :-) Více o mně si můžete přečíst zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.