Indiánská narozeninová oslava

Náš nejmladší Vilík oslavil sedmé narozeniny a měl jedno velké přání.

Indiánskou oslavu!

Nedávno totiž slavil třicetiny můj brácha a švagrová mu uspořádala báječnou párty v mexickém duchu i s kostýmy, která děti naprosto nadchla, a nasadila opravdu vysokou laťku.

Nicméně máme skvělou rodinu, která je ochotná zúčastnit se každé šílenosti, kterou vymyslíme, a tak pár týdnů po Mexiku začali všichni ochotně shánět kostýmy indiánské a kovbojské, aby Vilíkovo přání splnili.

Výsledek byl skutečně autentický, naše improvizovaná indiánská osada přivítala hlučnou bandu rudých tváří i ostřílených kovbojů a Vili si oslavu užil opravdu ve velkém stylu.

Tak třeba se vám následující inspirace bude hodit, až některý z vašich potomků přijde s podobným požadavkem… 🙂

Kostýmy

Svůj indiánský kostým mám ještě z táborových časů, Vilimu a Amálce jsem je objednala tady, protože věřím, že je ještě nejednou využijeme, a muž s Matym si kovbojské převleky poskládaly z kostkovaných košilí a klobouků.

Pokud se vám ale nechce investovat, můžete si kostýmy celkem jednoduše vyrobit. Nejjednodušší variantou jsou větší trička, kterým na rukávech a spodním lemu nastříháte třásně a ozdobíte je barvami na textil. Dobře fungují indiánské ornamenty natištěné razítky z brambor.

U krku pak můžete provléknout třeba bavlnku s peříčky a korálky.

Na indiánské čelenky se skvěle hodí lemovky, které seženete v galanterii. Já je loni na indiánský tábor kupovala tady a k nim jsme potom s dětmi přišívali peříčka.

Výzdoba

Jelikož jsme zkombinovali indiány a kovboje, vytvořila jsem pár cedulí ve stylu westernového městečka včetně rozcestníku. Vše jsme rozmístili po domě a zahradě.

Použila jsem kartony od krabic na pizzu a spotřebičů a černý balakryl. Jako písmomalíř bych se určitě neuživila, ale děti měly z cedulí radost a stále ještě je odmítají sundat, takže věřím, že i ve své nedokonalosti svůj účel splnily.

Další, do čeho jsem se pustila, byla peříčková girlanda, zapichovátka ve tvaru šípů a papírové čelenky pro miniindiány. Vše vystříháno z barevného papíru.

Občerstvení

Okouzlila mě fotka, na které byli indiáni s čelenkami, takže jsem objednala pár miniindiánků v cukrárně. Dort jsem pekla na Viliho přání náš osvědčený. A potom následovala spoustu ovoce, zeleniny, nějaké zobání a podvečerní grilování.

Pro indiánskou oslavu by se toho dalo určitě vymyslet mnohem víc, ale v rodině jsme právě měli několik účastníků anticukrové, antilepkové, antimléčné a antiluštěninové stravovací výzvy, tak jsem to s nějakým dalším pečením a mlsáním nepřeháněla.

Bojovka

Narozeninové bojovky jsou u nás ty nejtradičnější a žádná oslava se bez nich neobejde, jen tentokrát se příprav ujal místo mě muž a vymyslel pro Viliho sedm indiánských zkoušek.

Našeho čerstvého sedmileťáka tak čekalo rozdělávání ohně, překážková dráha, pouštění vyřezávané lodičky, střílení ze vzduchovky, hod oštěpem na bizona, stavba teepee a indiánský běh.

A aby to měl ještě složitější, musel si místo, kde zadání každého úkolu najde, vyluštit (v tomhle směru je u nás stále v kurzu Domácí bojovka se svým nevyčerpatelným zdrojem zašifrovaných míst).

Po poslední zkoušce pak čekala na Vilíka celá rodina se dvěma kytarami a na míru upravenou indiánskou písničkou, dort, dárky a šamanský rituál.

Zkrátka indiánská oslava se vším všudy!

Viliho bojovka byla dělaná na míru našim zahradním potřebám, ale pokud na vymýšlení podobných aktivit úplně nejste, můžete využít třeba Indiánskou bojovku, která obsahuje hodně podobné úkoly a navíc je díky Kátě Pappové krásně graficky zpracovaná.

Přestřelka

Velké finále celé oslavy nakonec připravil můj druhý tatínek, který pořídil 6 Nerf pistolí (3 pro děti a další 3 pro dospělé :-), spolu s mužem zinscenoval můj únos a rozpoutal s dětmi kovbojsko-indiánskou přestřelku za účelem mého vysvobození.

Fotky z této akce nemám, neboť jsem byla uvězněná, ale děti tahle adrenalinová vsuvka nadchla natolik, že kdybych je v deset nezahnala do postele, lítají po zahradě s Nerfkami do rána.

V každém případě indiánská oslava měla u všech zúčastněných velký úspěch, oslavenec Vilík byl v sedmém nebi a my s Amálkou už přemýšlíme, jaké téma zvolíme na naše podzimní narozeniny…

Taky pořádáte tematické oslavy nebo vás na podobné akce moc neužije? 🙂

Pomůžu vám rozehrát společné chvíle s dětmi! :-) Jsem nevyléčitelná optimistka, maminka tří dětí a autorka příběhů pro děti i dospělé. S radostí pro vás tvořím úkolové hry, stopovačky a cesty za pokladem, kterým souhrnně říkám Bojovky s příběhem , a které vám mohou do života přinést kapku dobrodružství... :-) Více o mně si můžete přečíst zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.