Adventní putování aneb předvánoční „bojovka“ s příběhem

IMG_4899

Ještě nikdy jsem se neladila na Vánoce tak brzy jako letos, kdy už od srpna poslouchám vánoční melodie, pálím vanilkové vonné tyčinky a skořicové olejíčky v aromalampě, do knihovny chodím pro knížky o adventu a pořád si někde čmárám vánoční stromky a sněhové vločky.

Mohlo by se zdát, že tím pádem už budu mít i dárky, naklizeno a pomalu budu zaplavovat domácnost vánočním cukrovím.

Ale ráda bych uklidnila všechny, kteří se na tyhle věci chystají týden před Vánoci…

Zřejmě tak totiž taky dopadnu!

Adventní putování

Na Vánoce se totiž ladím pouze mentálně a pracovně, jelikož jsme se s kamarádkou a ilustrátorkou KáťouPappovou pustily do kouzelného projektu jménem  Adventní putování.

IMG_4647

Adventní putování je další z řady plánovaných Bojovek s příběhem a mladším sourozencem bojovky Dračí. Ale na rozdíl od akční Dračí bojovky, kde se hodně luští, hledá, skládá a zaklíná, je Adventní putování spíš o společném ladění se na kouzlo Vánoc.

Je to vlastně soubor 24 ilustrovaných dopisů, jeden na každý den adventu, ve kterém můžete s dětmi sledovat příběh Dorotky a Vincenta, kteří chtěli dát rodičům ten nejkrásnější vánoční dárek a vydali se na dlouhou cestu plnou nástrah a nečekaných setkání.

Skrze Dorotku a Vincenta se můžete setkat se svatou Barborou, Lucií, Mikulášem i Ambrožem, zlomyslnou čarodějnicí nebo nebezpečnými loupežníky a postupně odkrývat, co je vlastně na Vánocích to nejkrásnější.

Já se zcela nepokrytě přiznám, že jsem se při psaní do jejich příběhu zamilovala, a když mi k němu Káťa v průběhu posílala svoje něžné ilustrace, často to dopadalo tak, že jsme se vzájemně celý večer dojímaly 😉

pozadi

Pokud tedy mají vaše děti rády příběhy a vy byste rádi ozvláštnili obsah adventních kalendářů, je Adventní putování rozhodně pro vás.

Co v Adventním putování najdete

Ale aby to nebylo jen o „suchém“ čtení, je samozřejmě Adventní putování takovou lehce interaktivní záležitostí.

V úvodním dopise totiž Andělka, strážný anděl Dorotky a Vincenta, požádá vaše děti o pomoc, a ty pak můžou celou dobu plnit úkoly, odpovídat na otázky a luštit tajenky, aby Andělce s jejími svěřenci pomohly.

Vzhledem k tomu, že putování jsme tvořily s ohledem na vlastní potomstvo, předpokládáme, že může zaujmout děti ve věku cca 4 až 10 let, přičemž úkoly jsou hodně různorodé, takže něco pro sebe tu objeví mladší i starší, ale vesměs je zvládnou všichni (ti starší pravděpodobně i s prstem v nose 😉).

AP-nahled

Děti tu najdou omalovánky, tajenku z obrázků a jejich prvních písmen, spojovačku, bludiště, skládačku a další „papírové“ úkoly na střídačku s výzvami k činnosti, jako je utržení barborky, domácí koulovačka, pečení perníčků nebo dobré skutky.

A pro ty, co rádi nahlížejí i do větších hloubek, jsou tu věci jako vyprávění o strachu a inspirace, jak s ním pracovat, léčivá pohádka nebo povídání se strážným andělem. Pro tuhle rovinu příběhu mám sama obzvlášť slabost…

IMG_4903

No zkrátka, nebudu vám lhát a ohánět se falešnou skromností, z Adventního putování jsem upřímně celá naměkko a rozněžnělá a skoro se mi bude po práci na něm stýskat…

Ale jen skoro, protože v téhle chvíli už se víc těším na to, až se do něj s dětmi 1. prosince pustíme a budeme rádi, když se do něj pustíte s námi.

Takže pokud byste se letos chtěli na Vánoce pěkně naladit, strávit s dětmi příjemný čas a místo čokolády nabídnout v adventním kalendáři něco jiného, zvu vás k pořízení Adventního putování.

Stačí objednat, soubory v PDF stáhnout, vytisknout a začít se těšit na Vánoce ❤

banner_AP

Pomůžu vám rozehrát společné chvíle s dětmi! :-) Jsem nevyléčitelná optimistka, maminka tří dětí a autorka příběhů pro děti i dospělé. S radostí pro vás tvořím úkolové hry, stopovačky a cesty za pokladem, kterým souhrnně říkám Bojovky s příběhem , a které vám mohou do života přinést kapku dobrodružství... :-) Více o mně si můžete přečíst zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.