Věřím v sílu vzájemné inspirace, sdílenívyprávění příběhů. Píšu pro dospělé i pro děti a pomáhám rodičům rozehrávat dobrodružné chvíle s dětmi za pomoci úkolových her zvaných Bojovky s příběhem.

U nakladatelství Yoli mi vyšla moje knižní prvotina Copatá máma, o které s nadsázkou říkám, že jsem ji napsala pro své devatenáctileté zbouchnuté já a další knížka ji snad bude brzy následovat.

Z TĚHOTNÉ STŘEDOŠKOLAČKY TROJNÁSOBNOU MAMINKOU

A AUTORKOU PŘÍBĚHŮ PRO DĚTI I DOSPĚLÉ


Jak se mi život převrátil naruby

Když jsem v devatenácti, týden před maturitou zjistila, že jsem těhotná, svět se mi sice nezhroutil, ale rozhodně se dokonale změnil.

Vždycky jsem si představovala, že až se jednou stanu mámou, budu mnohem vyzrálejší, zodpovědnější a dospělejší. Namísto toho jsem byla potřeštěná středoškolačka s nízkým sebevědomím a spoustou naivních představ.

Naštěstí jsem na to ale nebyla sama.

Od svých šestnácti mám totiž vedle sebe úžasného kluka alias muže, se kterým byla radost vrhnout se na objevnou cestu manželství a rodičovství.

Samozřejmě to nebyla vždycky jen idyla, ale v mateřství jsem tehdy objevila svou vášeň a není proto divu, že jsem (s mužovou laskavou pomocí) počet potomků navyšovala až do současného stavu, kdy naše rodinná jednotka čítá kromě dvou dospělých také tři jedinečné děti.

Matěje, Amálii a Viléma.

Mateřství jako ten nejlepší program osobního rozvoje

Během mateřské jsem si dodělala vysokou školu, ale stejně mám dojem, že mnohem víc než přednášky o etopedii a sociální pedagogice mě naučila moje rodičovská role.

Stala jsem se díky ní sebevědomější, začala si plnit dětský sen, stát se spisovatelkou, založila blog Nevyléčitelná optimistka, napsala o své zkušenosti s neplánovaným těhotenstvím knížku Copatá máma, a protože jsem netušila, jak bych jako trojnásobná matka a čerstvá absolventka bez praxe našla po mateřské nějakou práci, pracovní pozici jsem si v podstatě vytvořila.

Učitelkou ve "vlastní" škole

Než měl jít prvorozený Matěj do první třídy, došlo mi, že do klasické základky ho poslat nechci, a tak jsme spolu s dalšími rodinami založili soukromou Základní školu V Pohybu, kterou jsme s kamarádkou dva roky budovaly a naučily se v ní neuvěřitelně moc o dětech, vzdělávání i sobě samých.

Jsem za tuhle zkušenost a příležitost nesmírně vděčná.

Ale po čase jsem si uvědomila, že jsem pro školský vzdělávací systém moc svobodomyslná, protože ač je naše škola založená na spoustě inovativních přístupů, pořád musí plnit Rámcový vzdělávací program.

Do toho mě začalo zmáhat, kterak neustále dělám školní přípravy do dvou ráno a odpoledne se často vracím k vlastním dětem s touhou někam si zalézt a obklopit se naprostým tichem.

Nebyla to snadná volba a ego dlouho protestovalo, ale nakonec jsem se rozhodla, stáhnout se ve škole jen na dva dny do družiny. To mi umožnilo zůstat s dětmi, které jsem poznala jako „své“ prvňáčky v kontaktu, ale zároveň získat víc prostoru pro svou samotářskou část osobnosti a věnovat se zase víc vlastním dětem a psaní, které mi ty dva roky neskutečně chybělo.

Jenže co dál?

Chtěla jsem dělat práci, ve které budu svou vlastní paní a zároveň v ní spojím to, co mám ráda, se svými zkušenostmi.

Díky létům stráveným na dětských táborech, působení ve škole a soužití s vlastními dětmi jsem nakonec vytvořila kreativní projekt, který propojil přesně to, co jsem chtěla.

Psaní, svět fantazie a práci s dětmi.

Vznikly Bojovky s příběhem.

A právě v psaní a vymýšlení dobrodružných úkolových her a jejich realizaci je mi teď nesmírně dobře.

Baví mě to a dává mi to smysl, obzvlášť když mi napíšete, že si spolu s dětmi bojovky užíváte a každou novou netrpělivě vyhlížíte.

Děkuji vám za to!

Těší mě, že vám můžu pomáhat rozehrát vaše narozeninové oslavy, upršené dny nebo adventní čekání na Ježíška a věřím, že nás, nejen bojovek, čeká ještě spousta. 🙂


Vyzkoušejte bojovku ZDARMA!

Pokud vás Bojovky s příběhem zaujaly, můžete vyzkoušet Bojovku s příběhem o domácích skřítcích a připravit dětem hravou zábavu.