Rádi byste se spolu s dětmi naladili na Vánoce a prozkoumali sváteční tradice?

 

Chcete si užít adventní čas ve společnosti známých rošťáků a jejich nejnovějšího dobrodružství?

 

Pozvěte si domů pár veselých skřítků a užijte si už podruhé hravé Vánoce!

CO PŘESNĚ JSOU SKŘÍTCI A VÁNOCE 2?

Bojovka vznikla jako pokračování hry Skřítci a Vánoce, pro její hraní však není znalost prvního dílu nezbytná. Pokud vás ale zaujaly hry obě, začít tou první bude lepší. 🙂

Skřítci a Vánoce 2 jsou souborem 24 kapitol interaktivního příběhu o domácích skřítcích a jejich lumpárnách , které nemusí zůstat na papíře, ale můžete je dětem nachystat jako překvapení také u vás doma.

Děti čeká setkání s oblíbenými domácími skřítky Medunkou a Kryšpínem, ale také nová postava lesního skřítka Vavřínka. Součástí hry je přiblížení dalších vánočních tradickaždodenní luštící nebo kreativní úkoly.

Hra je ideální pro děti cca od 5 let (nečtenáři budou u několika úkolů potřebovat asistenci).

CELOU BOJOVKU DOSTANETE

NA E-MAIL V PDF SOUBORU

 • který si vytisknete
 • připravíte podle návodu
 • a pak už se jen společně s dětmi těšíte na Vánoce 🙂

SKŘÍTCI A VÁNOCE obsahují 6 PDF souborů

(vše v barevné i černobílé verzi)

 • Předmluva
  Pár řádků o tom, jak a proč bojovka Skřítci a Vánoce 2 vznikla, a kdo za ní stojí.
 • Návod
  Přehledný návod k přípravě celé bojovky a k tomu checklist s každodenními tipy na skřítčí lumpárny u vás doma.
 • Úkoly
  Celá bojovka Skřítci a Vánoce 2 ve 24 kapitolách plných legrace, luštěnek a kreativních úkolů.
 • Přílohy
  V případě, že připravujete Skřítky a Vánoce 2 pro více dětí, můžete si jednoduše vytisknout všechny luštěnky a přílohy navíc.
 • Přílohy pro tisk na tvrdý papír
  Šablony pro výrobu skřítků, skřítčího pokojíčku nebo jmenovky na dárky, zkrátka vše, co je lepší tisknout na tvrdý papír.
 • Bonus
  Součástí bojovky je spousta krásných ilustrací. V Bonusu je proto najdete ve formě omalovánek, které můžete k jednotlivým dnům přidávat nebo si je schovat na závěr jako pozornost od skřítků.

VAŠE ZKUŠENOSTI S PRVNÍMI SKŘÍTKY?

První hru SKŘÍTCI A VÁNOCE už vyzkoušelo

0
milovníků her a dobrodružství 🙂
Dobry vecer Baro, neda mi to, abych Vam nenapsala. Letosni vanoce jedeme s detmi adventni putovani a skritci bojovku a jsem nadsena nejen ja, ale i deti. Tedy ja mozna jeste vic:)) Kazdy dalsi den pripravuji, az kdyz deti usnou a primo se v tom vyzivam. Chtela bych Vam moc podekovat za Vasi praci, ptz.ma dle meho ohromny smysl a presah pres mozna prvotni myslenku. Vracim se s detmi do detskych let plnych fantazie a ocekavani prekvapeni dalsiho dne. Timto urcite nekoncime a budeme se tesit na dalsi bojovky, ktere si od Vas poridime. Jeste jednou moc dekuji. Krasny a klidny advent!
Petra S.
Vaši vánoční skřítci byli absolutní hitovka. Děti se těšily na každý den, co opět provedou. Kolegyně se mi smála a prohlásila, že u mě pozoruje tik v oku, když jsem si četla, jak mám popatlat kuchyň medem, roztahat po chodbách toaleťák nebo udělat z mouky sněžné závěje. Ale opravdu moc jsme si to užili. Tímto Vám moc děkuji, moc Vám fandím a těším se na další adventní nápad.
Lenka P.

JAK SKŘÍTCI A VÁNOCE 2 PROBÍHAJÍ?

Jedná se o úkolovou hru s příběhem, která děti provádí adventem a každý den je posouvá blíž k cíli, tedy Štědrému dni 🙂

 • Pozvánka pro lesního skřítka
  Domácí skřítci už jsou zabydlení a těší se na Vánoce, ale najednou dostanou dopis od Medunčina bratrance z devátého kolene, lesního skřítka Vavřínka. Jakmile pro něj děti vyrobí kouzelná dvířka a Vavřínek se nastěhuje, nemine den, aby skřítci něco nevyvedli, nepopletli nebo zkrátka nedomysleli... 🙂
 • Kapitoly plné legrace i poučení
  Každý den děti dostanou jednu kapitolu s vyprávěním o některém z malých skřítčích dobrodružství, spojených s úkolem. Kromě toho se dozvídají o spoustě vánočních zvyků a tradic.
 • Záchrana Vavřínka
  S blížícím se Štědrým dnem chřadne Vavřínek skřítkům před očima. Podaří se dětem zjistit, co se s ním děje a jak mu pomoci?

CO JSOU SKŘÍTČÍ LUMPÁRNY?

Skřítci a jejich nová zvířecí kamarádka veverka každý den vyvedou nějakou lumpárnu nebo něco popletou. Například zalepí dveře izolepou, namalují dětem přes noc knírky, zamotají se do vánočních světýlek nebo obarví mléko na zeleno...

Lumpárny můžete s pomocí papírových skřítků z bojovky (nebo vlastních skřítčích figurek) nachystat i u vás doma.

V Návodu najdete u každého dne popis nejvhodnější lumpárny, která se hodí k ději, ale můžete popustit i uzdu své fantazii! 🙂

Nicméně chystání lumpáren není vůbec nutné a bojovka se dá hrát bez nich!

KDO MÁ SKŘÍTKY A VÁNOCE 2 NA SVĚDOMÍ?

Ilustrátorka Kateřina Pappová a autorka Barbora Bečvářová 

Jako maminky tří dětí dobře známe lehký stres z toho „čím zase ty adventní kalendáře naplnit“!

Právě proto jsme se pustili do tvoření adventních bojovek. Ta letošní je už naše šestá a pořád nás to ještě nepřestalo bavit. 🙂

Bára vymýšlí a píše.

Káťa kreslí a stará se o grafickou úpravu.

A díky tomu vám teď můžeme nabídnout další veselou bojovku, která vaše děti hravě provede adventem! 

Objednejte si

SKŘÍTKY A VÁNOCE 2 

právě TEĎ!

Cena Skřítků a Vánoc je 460 Kč včetně DPH.

CHYBÍ VÁM PŘEDSTAVA O TOM, JAK JSOU NAPSANÉ TEXTY

A JESTLI JSOU ÚKOLY VHODNÉ PRO VAŠE DĚTI? 


MOŽNÁ SI NEJSTE JISTÍ, ZDA JE HRA VHODNÁ PRÁVĚ PRO VÁS, A KLADETE SI NĚKTERÉ Z NÁSLEDUJÍCÍCH OTÁZEK:

PRO KOHO jsou Skřítci a Vánoce 2 určeny?

Skřítci a Vánoce 2 jsou pro neomezený počet dětí a vhodné jsou pro děti cca od 5 let (mladší děti, nečtenáři, budou u několika úkolů potřebovat asistenci). Horní hranice je omezena pravděpodobně pubertou a dojmem, že podobné věci už jsou "trapný, mami!" 🙂

JE NUTNÉ začínat 1. prosince?

Jednotlivé kapitoly jsou koncipovány tak, aby ctily jednotlivé dny v rámci adventu a doprovodily děti až ke Štědrému dni. Je tedy ideální začít 1. prosince. Ale pokud jste se ke skřítkům dostali později v průběhu adventu, můžete pro děti připravit zrychlenou verzi několika kapitol denně a poté navázat.

JAKÉ jsou v bojovce úkoly?

Střídají se úkoly kreativní (např. vyrobit dvířka nebo pokojíček pro skřítky) s různými luštěnkami, osmisměrkami, bludištěm či vánočním kvízem.

JAK nároční jsou Skřítci a Vánoce 2 na přípravu?

Průběh celé hry je podrobně popsán v Návodu a všechny Soubory k tisku jsou pečlivě připraveny. Přesto je třeba vše pročíst, vytisknout a vložit do adventního kalendáře (případně zvolit jinou formu předání).
Pokud máte v souvislosti s hrou SKŘÍTCI A VÁNOCE 2 jakýkoli dotaz, napište mi na e-mail becvarovabara@gmail.com a já Vám co nejdříve odpovím 🙂