Rádi byste se s dětmi příjemně předvánočně naladili a zažili společné adventní dobrodružství?

 

 

Chtěli byste dětem připravit alternativu k adventním kalendářům plným sladkostí?

 

Konzumní pojetí tradic už se Vám zajídá?

Vydejte se s dětmi na kouzelnou cestu adventem!

Nemáte možnost si hru sami vytisknout nebo se tím jednoduše nechcete zdržovat? Pořiďte si jednu z 10 posledních tištěných Vánočních detektivek.

Tištěné Adventní putování

520 Kč464,29 Kč bez DPH
Produkt je vyprodaný

KDO ZA ADVENTNÍM PUTOVÁNÍM STOJÍ?

Autorky Adventního putování 

 Kateřina Pappová a Barbora Bečvářová 🙂

Jako maminky tří a dvou dětí dobře známe lehký stres z toho „čím zase ty adventní kalendáře naplnit“!

A protože já většinou pro děti připravuji bojovku s dopisy a úkoly a Káťa si vždycky přála ilustrovat vánoční příběh, spojily jsme síly, a pod rukama se nám vyklubalo Adventní putování.

Bára vymýšlela a psala. Káťa kreslila.

A společně Vám teď můžeme nabídnout soubor andělských ilustrovaných dopisů na každý den, které vaše děti hravě provedou adventem!

CO PŘESNĚ JE ADVENTNÍ PUTOVÁNÍ?

Soubor ilustrovaných dopisů a úkolů, které Vás vtáhnou do příběhu sourozenců, kteří se vydali na dlouhou předvánoční cestu. Vaše děti se můžou k Vincentovi a Dorotce připojit, potkat s nimi svatou Barboru, svatou Lucii, svatého Ambrože, čerta, a nebo třeba loupežníky. A Každý den mohou díky úkolům, luštěnkám a hádankám pomoci Vincentovi a Dorotce, aby se na Vánoce zvládli vrátit zpátky domů…

CELÉ PUTOVÁNÍ DOSTANETE NA E-MAIL V PDF SOUBORU

 • který si vytisknete
 • připravíte podle návodu
 • a pak už se jen společně s dětmi těšíte na Vánoce 🙂

Adventní putování obsahuje 5 PDF souborů

 • Předmluva
  Pár řádků o tom, jak a proč Adventní putování vzniklo, a kdo jsou jeho autorky.
 • Návod
  Přehledný návod k přípravě celého putování i s možnými variantami a tipy na další aktivity pro jednotlivé dny adventu.
 • Dopisy
  Celé Adventní putování ve 24 dopisech, příbězích a úkolech.
 • Úkoly
  Pro případ, že připravujete Adventní putování pro více dětí, můžete si jednoduše vytisknout všechny "papírové" úkoly navíc.
 • Úkoly pro tisk na tvrdý papír
  Pohledy, vystřihovánka, zkrátka vše, co je lepší tisknout na tvrdý papír.

JAK ADVENTNÍ PUTOVÁNÍ PROBÍHÁ?

Jedná se v podstatě o úkolovou hru s příběhem, která děti provádí adventem a každý den je posouvá blíž k cíli, tedy Štědrému dni 🙂

 • Příběh Vincenta a Dorotky
  Celé Adventní putování je postaveno na příběhu dvou sourozenců, Vincenta a Dorotky, kteří se rozhodnou opatřit rodičům ten nejkrásnější vánoční dárek. Vydají se na cestu za hvězdou, kterou viděli spadnout, ale přitom se ztratí. Naštěstí na ně dohlíží jejich strážná Andělka, která o pomoc poprosí další děti.
 • Každodenní dopisy
  Každý den vaše děti dostanou jeden ilustrovaný dopis od Andělky, která jim vypráví, co právě Vincent s Dorotkou na cestě prožívají. Také jim každý den pokládá otázku k zamyšlení, dává jim úkol či je prosí o pomoc. V dopisech se vaše děti skrze příběh setkají se svatou Barborou, Ambrožem i Lucií, s čertem a nebo třeba s loupežníky.
 • Zakončení putování
  Stejně jako na počátku děti dostanou úvodní příběh, na konci si mohou přečíst příběh závěrečný a dozvědět se, jestli se Dorotka a Vincent díky jejich pomoci dostali zpátky domů a zjistili, že ten pravý vánoční poklad se neukrývá v nejkrásnějších dárcích...

Máte chuť vydat se na předvánoční cestu? 🙂

Objednejte si Adventní putování právě TEĎ!

Cena je 460 Kč.

Což znamená, že každý den Adventního putování vás bude stát jen 19 Kč 😉 


MOŽNÁ SI NEJSTE JISTÍ ZDA JE ADVENTNÍ PUTOVÁNÍ VHODNÉ PRÁVĚ PRO VÁS A KLADETE SI NĚKTERÉ Z NÁSLEDUJÍCÍCH OTÁZEK:

 

PRO KOHO je Adventní putování určeno?

Putování je pro neomezený počet dětí a tvořeno je s vidinou našich vlastních potomků, tedy pro věkovou skupinu cca 4 až 10 let.

JE NUTNÉ začínat 1. prosince?

Dopisy jsou koncipovány tak, aby ctily jednotlivé dny v rámci adventu, včetně svátků (Barbora, Lucie, Mikuláš...) a doprovodily děti až ke Štědrému dni. Je tedy ideální začít 1. prosince. Ale pokud jste se k putování dostali později v průběhu adventu, můžete pro děti připravit zrychlenou verzi několika dopisů denně a poté navázat.

JAK náročné je Adventní putování na přípravu?

Putování a jeho průběh je podrobně popsáno v Návodu a všechny Soubory k tisku jsou pečlivě připraveny. Přesto je třeba vše pročíst, vytisknout a vložit do adventního kalendáře (případně zvolit jinou formu předání). Vše si můžete připravit dopředu a nebo každý den tisknout jeden dopis, časovou náročnost si tedy můžete zvolit v závislosti na svých možnostech.

JAKÉ jsou v Adventním putování úkoly?

S ohledem na předpokládanou věkovou různorodost dětí, jsou úkoly různých úrovní. Střídají se úkoly vybízející k činnosti (utržení barborky, svíčka za okno, dobrý skutek, pečení perníčků...) a úkoly papírové (počítání, skládání vzkazu, vystřihovánky, dokreslování, luštění jména z prvních písmen obrázku...). Pro starší děti budou některé úkoly hodně snadné, jsou tu proto často i otázky vybízející k zamyšlení a poznávání sebe sama. Součástí každého dopisu je pak ilustrace, kterou je možno využít jako omalovánku.

POŘÁD VÁM CHYBÍ LEPŠÍ PŘEDSTAVA O TOM, CO MŮŽETE OČEKÁVAT? PROHLÉDNĚTE SI UKÁZKY DOPISŮ:

Pokud máte v souvislosti s a ADVENTNÍM PUTOVÁNÍM jakýkoli dotaz, napište mi na e-mail becvarovabara@gmail.com a já Vám co nejdříve odpovím 🙂