Ukázka z knihy Copatá máma

Svému devatenáctiletému "zbouchnutému" já jsem kdysi slíbila, že pro něj napíšu knihu.  O pár let později se zrodila Copatá máma a přečíst si ji tak můžete i VY.

 

A abyste nekupovali zajíce v pytli, začít můžete třeba ukázkou v podobě celé první kapitoly! 😉


Copatá máma v kostce 🙂

Lucii je devatenáct, když pár měsíců před maturitou zjistí, že je těhotná. Nečekaně, neplánovaně… a přesto se bez rozmýšlení rozhodne dítě si nechat. Její rozhodnutí ji staví před budoucnost, kterou nechtěla a která ji tak trochu děsí, z jejího kluka, s nímž chodí sotva pár týdnů, dělá nastávajícího otce a aby toho nebylo málo, znovu jí přivádí do života i nevyřešený vztah s despotickým tátou.

Hlavní hrdince příběhu je sice sotva dvacet, ale i pokud máte maturitu už dávno za sebou, může vás knížka inspirovat třeba v tom:

 

  • jak zvládnout i těžké životní chvilky s nadhledem a optimismem

  • že těhotenství může být velká příležitost k osobnímu růstu (a to ať je vám devatenáct nebo čtyřicet)

  • že i když máte pocit, že na rodiče jste zrovna štěstí neměli, je nesmírně očistné poděkovat jim alespoň za to, že vám dali život, přijmout je a odpustit…

Copatá máma je knížka, v níž jsem se inspirovala tím, co jsem sama prožila, ale která mě nakonec dovedla mnohem hlouběji, než jsem čekala. Knížka o dívce, která se pod vlivem nečekaných těhotenských okolností mění v ženu a nebojí se to s ironií sobě vlastní komentovat. 

Zkrátka knížka, kterou byste si měli přečíst bez ohledu na věk 🙂